על היזם

/על היזם
על היזם2019-01-08T20:42:32+02:00

גו’זף עוון

גו’זף עוון מייסד פרויקט “מנורה איילנד” העומד בראש ארגון משפחת בני אברהם (TUAFI). יהודי תושב ארה”ב המאמין ששלום בישראל אפשרי.

גו’זף הגה את הרעיון לפני מספר שנים ומאז משקיע מאמצים, משאבים וכסף רב לקידום הפרויקט והרעיון העומד מאחוריו. משאלת לבו להפוך את ישראל למקום טוב יותר דרך שיפור כלכלי, מדיני פוליטי.

משפחת בני אברהם

גו’סף עוון חלק מארגון הפועל בארה”ב הנקרא משפחת בני אברהם. ארגון זה כולל אנשים שהתאגדו מתוך אמונה שכל הדתות התפתחו מצאצאיו של אברהם, מאמינים באחדות כלל עולמית וסובלנות כלפי האחר.

התוכנית של גו’זף

“כִּי-הוּא, עַל-יַמִּים יְסָדָהּ; וְעַל-נְהָרוֹת, יְכוֹנְנֶהָ” (תהילים כ”ד, ב’)

לגו’זף תוכנית מיטבית. פרויקט “מנורה איילנד” יכלול סביבת מגורים ושטחים ציבוריים ברמה ייחודית.

גו’זף מתאר תכנון של מערכות המפיקות אנרגיה מהטבע וללא זיהום סביבתי, חיים המשלבים אוויר נקי, מים ושמים שיהפכו את הפרויקט לסביבת המגורים הטובה ביותר במזרח התיכון.

איך נולד הרעיון

“הַחֲרִישׁוּ אֵלַי אִיִּים, וּלְאֻמִּים יַחֲלִיפוּ כֹחַ; יִגְּשׁוּ אָז יְדַבֵּרוּ, יַחְדָּו לַמִּשְׁפָּט נִקְרָבָה” (ישעיה מ”א,א’).

1464aa

כשקראתי לראשונה את הפסוק, מספר לנו גו’זף,  התעמקתי והבנתי שהאיים הכי קרובים לישראל הם קפריסין וכריתים, אבל אני לא מאמין שישעיה בנבואתו התכוון אליהם. הוא מדבר על איים ששייכים לישראל, ובגלל שלא קיימים כאלו, הם צריכים להיבנות. הידע והטכנולוגיה קיימים, המומחים והמימון זמינים, אז זה רק עניין של לאחד את הכל ביחד כדי להגשים את המילים של ישעיה.

משאלות ליבו

בעבור גוז’ף,  “מנורה איילנד” הינו פרויקט של שלום.

“אֶתֵּן בַּמִּדְבָּר אֶרֶז שִׁטָּה, וַהֲדַס וְעֵץ שָׁמֶן; אָשִׂים בָּעֲרָבָה, בְּרוֹשׁ תִּדְהָר וּתְאַשּׁוּר—יַחְדָּו” (ישעיה מ”א, י”ט).

חיי שיתוף בין כל הדתות, כל בני אברהם יחדיו ללא הבדלים, עשויים להביא להישג מופלא. אני מצליח לראות איך הפרויקט ימשוך קנאה ותשומת לב בעולם ו”מנורה איילנד” יהיו ראויים להיקרא כך, מתאר גו’זף בהתרגשות.

איך יראו החיים בפרויקט מנורה

פרויקט “מנורה איילנד” ישמש מוקד משיכה כלל עולמי ויהיה חלק משמעותי מאופיה של מדינת ישראל. גו’זף מאמין שישראל תהיה המדינה הראשונה במזרח התיכון בעלת מודל הערים המהפכני. לא רק זאת מדבריו, ממשלת ישראל תרוויח בגדול, מבחינה כספית, מבחינה חברתית ומהשינויים שהפרויקט יביא עימו.

צור קשר

מעוניינים לקחת חלק בפרוייקט מנורה איילנד?

צרו איתנו קשר וקחו חלק בפרוייקט הגדול ביותר של המזרח התיכון
צור קשר