אודות הפרוייקט

/אודות הפרוייקט
אודות הפרוייקט2019-01-08T20:42:31+02:00

ברוכים הבאים לפרוייקט איי המנורה

פרויקט איי המנורה הינו קונספט ליצירת תשעה איים מלאכותיים מול חופי ישראל בים התיכון – שבעה קבועים ושניים המגיחים מהמים. לפי הקונספט ייפרסו האיים בצורת מנורת שבעת הקנים. מעבר להיותם מקום נפלא למגורים, לעבודה ולנופש, ישמשו איי המנורה למספר מטרות. הם יפעלו כמרכז חינוכי עולמי, מודל להתנהלות ידידותית לסביבה, חלון ראווה לטכנולוגיות חדישות, ומקום בטוח עבור אנשים מכל הדתות והגזעים.

בליבו של קונספט איי המנורה תעמוד חשיבות שיתוף הפעולה. הפרויקט לא רק ישפר את איכות החיים, אלא גם יוכיח כי כאשר אנשים מתעלים מעל לדעות קדומות כדי לעבוד יחדיו לבניית חברה מודרנית, ניתן להגיע לשלום. איים מלאכותיים אלה ייבנו במטרה להפיק את המרב מרוח שיתוף הפעולה – הם יכללו לא רק בתי תפילה ומוסדות לימוד דתיים עבור דתות שונות, אלא גם מרחבים ציבוריים אשר יוקמו במרכזו של כל אחד מן האיים למטרה הבלעדית של שיתוף רעיונות.

החזון עבור איי המנורה מתרכז במחקר ובחינוך בתחומי המדע. האיים המלאכותיים יציעו לאנשים מכל התחומים, החל מחקר הימים ועד רפואה, ליהנות ממוסדות ללימוד ולשתף את רעיונותיהם החדשניים עם העולם. המוחות הטובים ביותר יזכו למרחב ייעודי, בו יוכלו לעבוד יחדיו ולקדם באמת ובתמים את המזרח התיכון והעולם כולו.

אף על פי שאנו עובדים קשה על מנת להפוך את האיים המלאכותיים שלנו למציאות, בשלב זה עדיין מדובר בחזון על העתיד וכיצד הוא יכול להיראות. אם הרעיון של עתיד טוב יותר עבור המזרח התיכון מרגש אתכם, אנו מזמינים אתכם לחלוק עמנו את הרעיונות שלכם עבור האיים ולעזור לנו להפוך אותם למציאות.

אודות קרן איי השלום

“קרן איי השלום” היא ארגון ללא מטרות רווח על פי סעיף 501(ג)3 לחוק בארה״ב, המעניק הזדמנויות נטולות אופי פוליטי להשתתף בפרויקטים שיתופיים. באמצעות פיתוח כלכלי, חינוך, שימור הסביבה והזדמנויות לא-פוליטיות אחרות אנו מאחדים מוחות גדולים שאלמלא כן כנראה לא היו נפגשים. מטרתנו היא להפוך את מגמת התגברות הסכסוך והעוינות במזרח התיכון על פניה בכך שנבחר לעבוד יחדיו להשגת שלום ושגשוג.

אנו צריכים את עזרתכם!

פרויקט איי המנורה הוא רעיון פורץ דרך, פוקח עיניים ורענן לשלום במזרח התיכון. אך האם הוא אפשרי? אנו מאמינים שכן, ולימודי הקיימות אשר ימומנו באמצעות נדיבותכם יסייעו למפות באופן מדויק מה נדרש לעשות במסגרת הפרויקט על מנת להפוך חלום זה למציאות.

בשלב זה הרעיון הוא בדיוק מה שהוא – רעיון. ואולם, הביטחון שלכם בחזון פרויקט איי המנורה יאפשר לבחון את הפרויקט מכל זווית אפשרית, החל מן ההיבט הכספי, דרך ההיבט ההנדסי ועד להשפעה הסביבתית. אלה האוחזים בתקווה לעתיד של דו-קיום בשלום במזרח התיכון יכולים לסייע לנו לממן מומחים במגוון תחומים, המסוגלים לנתח את הרעיון, לספק תשומות באשר לסיכויי היתכנותו ולהציע שינויים במטרה לגרום לו להתממש.

פרויקט איי המנורה שואף להוכיח כי שיתוף פעולה כלכלי הוא המפתח לשלום במזרח התיכון. כאשר קבוצות מכל הגזעים והאמונות מגיעות למכנה משותף במטרה לקדם את החברה, השנאה והקנאות אינן יכולות עוד לכרסם ולבעבע. כוחן רב-העוצמה של האהבה והתקווה ממריץ ומעניק השראה לפרויקט איי המנורה, שהוא חזון שראוי וזקוק לתמיכה ציבורית.

התכניות העתידיות של פרויקט איי המנורה כוללות מחקרים מקצועיים הסוקרים היתכנות, מימון ועוד, אך אנו זקוקים לעזרתכם כדי להשלים אותן.

אם אתם מאמינים במסר זה ומסכימים אתנו כי שיתוף פעולה כלכלי הוא המפתח לדו-קיום בשלום, נשמח אם תעלו תרומה כספית למאמצינו להפוך זאת למציאות. תרומתכם לארגון ללא כוונת רווח שלנו תסייע לנו במסענו לעולם טוב יותר לכולם.

Contribute

פרוייקט שכולו יתרונות

אנרגיה ירוקה 100%
שטחי מגורים חדשים 30%
שטחי מסחר ואקדמיה 30%
שטחי פנאי, בילוי ותיירות 15%